Kredyty na remont

Kredyt na remont to rozwiązanie pomocne zarówno w sztuk niewielkiego odświeżenia mieszkania, kiedy również całego remontu. Pieniądze można zdobyć w ramach kredytu gotówkowego, kiedy i kredytu zabezpieczonego hipoteką. Sprawdź, który rodzaj zabezpieczenia będzie większy i dlaczego.

Czym stanowi dług na remont mieszkania?

Kredyt na remont wnętrza to kredyt celowy, jaki można oddać na dany umową zakres prac remontowych, razem z wykonanym wcześniej kosztorysem. Oferta kredytów z pozostawieniem na remont odpowiedzialna jest w grup banków komercyjnych. Typowy kredyt celowy, który można dać na remont mieszkania, to kredyt hipoteczny. Prace remontowe można tak sfinansować kredytem gotówkowym, natomiast ten daje większą łatwość w wydatkowaniu środków, również na następujący cel.
Jaki dług na remont mieszkania?

Poszukując możliwości sfinansowania remontu na siedzenie w banku mamy trzy podstawowe opcje: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny na remont i pożyczkę hipoteczną. Każda z ostatnich ofert skupia się z nieco własnym zakresem formalności.
Kredyt gotówkowy

Biorąc pod opiekę liczbę form i czas czekania na decyzję kredytową, to kredyt gotówkowy na remont stanowi niezwykle łagodnym dla kredytobiorcy rozwiązaniem. Zaletą jest także jego wszechstronny charakter. Uzyskane środki można bowiem wykorzystać dowolnie według potrzeb, bez konieczności wystawiania faktur lub rachunków za zakupione produkty czy usługi ekipy remontowej.
Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Wniosek kredytowy można złożyć online, telefonicznie czy w pozycji banku. Wcześniej warto zrobić dokumenty finansowe wymagane przez kredytodawcę. Przy umowie o sztukę będzie toż standardowo pismo z pracodawcy o zaangażowaniu i wynagrodzeniu. Czasem do analizy sytuacji majątkowej wnioskodawcy wystarczy wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa wynagrodzenie czy nowy stały dochód.
Które są decyzje i wartości kredytu gotówkowego na remont?

Ograniczenie formalności, brak dodatkowych zabezpieczeń oraz oferta zawarcia umowy chociażby w dniu złożenia wniosku to plusy tej sytuacji finansowania. Są też jednak minusy. Przede każdym większe koszty – z wskazówki na brak konieczności dodatkowego zabezpieczenia spłaty, ten rezultat jest oglądany przez banki jako wysoce ryzykowny, co miesza się na większą prowizję i marżę niż przy kredycie zabezpieczonym hipoteką. Kredyt gotówkowy wtedy ponad większa rata, za którą dostępny jest krótszy dopuszczalny okres kredytowania – do 10 lat.